+48 (076) 835 22 14       Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Medycyna przeciwstarzeniowa

Pochodzi od angielskiego słowa peeling tzn. złuszczać, zedrzeć, obrać. Polega na kontrolowanym niszczeniu zmian chorobowych lub wad kosmetycznych w naskórku lub jednocześnie naskórku i skórze właściwej. Peelingowi mogą być poddane wszystkie części ciała. W zależności od problemu, typu skóry, wieku następuje dobór odpowiedniego programu peelingu. Ostatnio mało doceniane, ale ja bardzo je polecam, ponieważ nie tylko wygładzają i rozjaśniają cerę, ale przygotowują skórę do innych zabiegów. Ciągle coś nowego w tej dziedzinie jest odkrywane i ulepszane. Dobrze stosowane remodelują skórę, długo utrzymując jej elastyczność. Skóra jednolita, bez nierówności daje wypoczęty i młody wygląd.

Wiele z nich można stosować w terapiach łączonych, co daje o wiele większe efekty niż można by się było spodziewać stosując pojedyncze terapie np: peeling  Alpha Beta plus laser frakcyjny, peeling PRX -T 33 plus osocze bogate w płytki krwi, peeling PRX-T33 plus carboksyterapii lub mezoterapia.

wskazania do peelingów:
- zmiany barwnikowe
- uszkodzenia słoneczne
- trądzik
- blizny
- zmarszczki, utrata jędrności skóry
- rozstępy
- suchość skóry, rogowacenia

Uwaga: palacze tytoniu gorzej goją skórę!
            Po terapii doustnymi preparatami pochodnymi vit A - 6 miesięcy przeciwwskazanie do peelingu.

Rodzaje peelingów chemicznych wykonywane w gabinecie:
- Alpha Beta Complex Gel
- Peelingi Migdałowe Mandel
- peelingi glikolowe 25 % Glycolic Acid Masque,Lightening Peeling,70% Glycolic Acid Gel, Body Peel
- peelingi TCA / kwas trójchlorooctowy/
- Yellow Peel
- PRX -T33

Do pielęgnacji po zabiegu i podtrzymania jego efektu dopasuję odpowiednie, sprawdzone kremy i płyny.

Formuła peelingu PRX-T 33.

Jest to połączenie  33 % kwasu trójchlorooctowego z nadtlenkiem wodoru oraz kwasem końcowym. Połączenie to daje bardzo dobry efekt remodelingu skóry bez lub z minimalnym łuszczeniem.Poprzez pobudzenie wydzielania hormonów w skórze pobudza produkcję fibroblastów,keratynocytów,przyspiesza cykl życia keratynocytów. Jest idealny do łączenia z innymi zabiegami np.laser frakcyjnych, nici podwieszające i biostymulujace, osocze bogatoplpytkowym, wypełniacze. Połczenie tych zabiegów daje większy efekt niż każdy z nich pojedynczo.

ZASTOSOWANIE:

Twarz, ręce, szyja i dekolt,  oraz inne gdzie występuje wiotkość.

Inne wskazania : blizny, trądzik, przebarwienia, rozstępy

CYKLE ZABIEGOWE: 1 raz w tygodniu 4 do 6 zabiegów. Zabiegi łączone dobierane indywidualnie.

Co warto  wiedzieć?
Do pielęgnacji  domowej specjalna formuła fluidy, świetnie przedłużająca efekt zabiegu

Peelingi fenolowe Easy Phen Light oraz Lip and Eyelid Formula.

Są to peelingi głębokie sięgające do warstwy siateczkowatej skóry właściwej.
Oznacza to świetny efekt przy leczeniu fotostarzenia skóry , przy wyłączeniu  z codziennej aktywności na 6 do 10 dni. Można go stosować na całą twarz, lub tylko na wybrane okolice np.ust , powieki. W przebiegu pozabiegowego trzeba się liczyć z dużym obrzękiem, szczególnie okolicy ust i oczu.
Ważne jest też pozabiegowe używanie odpowiednich kremów, szczególnie ochrona przeciwsłoneczna , oraz krem przeciwzapalny, gdyż kilka tygodni utrzymuje się zaczerwienienie skóry
Efekt utrzymuje się nawet od 2 do 5 lat

Przykład takiego zabiegu poniżej:

 

przed zabiegiem w trakcie  6 dni po  efekt końcowy